*نقش افرینان*

*عکس فیلم خبر از بازیگران*

پزشک دهکده

                                         پزشک دهکده   

                         

          

من یک بزشک اهل بستان هستم که در شهر خودم من رو به عنوان یک بزشک نبذیرفتن حال صاحب یک خانواده هستم و این بزرگ ترین شانس زندگی منه

جین سیمور در پزشک دهکده

 

 

داستان فیلم :
داستان فیلم سال 1867 را به تصویر می‌كشد و حول محور زندگی خانم پزشكی از اهالی بوستون به نام "مایكلاكویین" است كه مردم او را دكتر مایك صدا می‌زنند (نقش این شخصیت را هنرپیشه انگلیسی و خوب فیلم‌های سینما و تلویزیون جین سیمور ایفا كرده است.) مایكلا پس از مرگ پدر تصمیم می‌گیرد از شهر و زادگاهش كه هیچ‌كس او را به عنوان یك پزشك قبول ندارد به یك شهر یا روستای كوچك و دورافتاده‌ای به نام "كلورادواسپرینگز" برود و برای خودش طبابت كند. در كلورادو با افراد مختلفی از جمله "بایرون سالی" ( كه بازیگر آن جو لاندو هنرپیشه آمریكایی است) و قابله‌ای به نام "شارلوت كوپر" آشنا می‌شود. مدتی بعد شارلوت توسط مار گزیده می‌شود و از دنیا می‌رود. او قبل از مرگ مراقبت از سه فرزندش "كالین"، "برایان" و "متیو" را به دكتر مایك می‌سپارد. دكتر مایك در كلورادو اسپرینگ زندگی جدیدی را آغاز می‌كند و سعی می‌كند خود را با نوع زندگی آن‌جا كه برای او تازگی دارد، هماهنگ كند و بعد از مدتی درمی‌یابد دل به عشق سالی داده است. در این بین او همواره در تكاپوست تا خود را به عنوان یك پزشك به مردم شهر بقبولاند و در این مدت اتفاقات زیادی برای او رخ می‌دهد ولی سرانجام ساكنین شهر او را به عنوان یكی از مردم آن جا و یك پزشك حاذق می‌پذیرند. در زمان طولانی ساخت این سریال اتفاقات خوب و بد زیادی برای عوامل ساخت رخ داد. یكی از نكات جالب توجه، بزرگ شدن تدریجی هنرپیشه‌های خردسال فیلم از جمله "برایان" پسر كوچك دكتر مایك است. وقتی پس از مشاهده قسمت‌های پایانی یك بار سری به قسمت‌های اولیه فیلم بزنیم، می‌بینیم كه برایان چقدر فرق كرده و از كودكی شش، هفت‌ساله به نوجوانی سیزده، چهارده‌ساله رسیده است. نكته جالب دیگر بارداری جین سیمور هنرپیشه اصلی فیلم بود. در قسمت‌هایی كه دكتر مایك را باردار می‌بینیم، او واقعا باردار است و از شكم مصنوعی استفاده نكرده است. جین سیمور، در زمان ساخت این سریال صاحب دو پسر دوقلو شد كه این مسئله ادامه كار را برای او مشكل می‌كرد ولی او چاره‌ای جز ادامه تلاش برای این فیلم نداشت.

بغرنج‌ترین مشكل فیلم تصمیم جدی "جو لاندو" بازیگر نقش سالی به خروج ازفیلم بود او كه بعد از چند سال از داستان و شخصیت خودش خسته شده بود، دیگر میل نداشت به بازی ادامه دهد و بت سالیوان كارگردان سریال هم كه احساس می‌كرد یك تغییر اساسی در داستان ضروری است، تصمیم گرفت فیلم را بدون او ادامه دهد. بدین ترتیب، قرار شد سالی در فیلم كشته شود. از آنجا كه این مسئله هنوز قطعی نبود فیلم را به این صورت ساختند. سالی در درگیری با سرگروهبان ارتش و به همراه او از صخره بلندی به پایین سقوط می‌كند. تا چند قسمت نه دكتر مایك، نه بینندگان فیلم و نه حتی عوامل ساخت نمی‌دانستند "سالی" زنده است یا مرده. سالیوان تصمیم گرفته بود اگر جو لاندو به بازی برگشت بدن مصدوم شده "سالی" توسط دكتر مایك و بقیه پیدا شود و اگر برنگشت جسد او كشف شود. سالیوان، دانیل بهترین دوست سالی را دوباره به بازی برمی‌گرداند. قرار بود اگر سالی كشته شد دانیل شخصیت اصلی مرد داستان شود و همسر آینده دكتر مایك، ولی در همان زمان هواداران سریال پزشك دهكده تظاهرات كردند و خواستار زنده ماندن سالی شدند. بدین ترتیب سالی دوباره به سریال بازگشت. سریال پزشك دهكده یكی از پرطرفدارترین سریال‌های آمریكا شد ولی اكثر تماشاگران‌ او را زن بالای چهل سال حدس می‌زدند. به همین دلیل سازندگان فیلم تصمیم گرفتند تنش بیشتری در فیلم ایجاد كنند. از جمله این تنش‌ها سقط جنین دكتر مایك در زمان بارداری فرزند دوم و تیرخوردن او و افسردگی شدید وی پس از این اتفاق بود و همین اتفاقات، بینندگان سریال را بیش از پیش جذب این سریال كردند.

 

 جین سیمور

           

 

جو لاندو

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه هفتم مرداد ۱۳۸۹ساعت 16:30  توسط *سحر*